Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Słowo „nowoczesne” odnoszące się do wystroju wnętrz ma różne znaczenie. Na pewno chodzi tu m.in. o meble eleganckie, stylowe i wyprodukowane zgodnie z najnowszymi trendami. Jeśli i ty chcesz urządzić salon w takim stylu, podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Nowoczesne, czyli modne i wygodne!

Salon to miejsce szczególne, które jest wizytówką każdego eleganckiego domu. Dlatego też tylko wtedy, gdy jest urządzony ze smakiem, może zachwycać gości wysokim poziomem estetyki. Ważna jest strefa okienna i strefa relaksu, którym należy poświęcić więcej czasu podczas urządzania salonu. Połączenie subtelnej elegancji z komfortem stanowi o aranżacyjnym wyczuciu domowników.

Podczas urządzania salonu zwróć szczególną uwagę na odpowiednie dopasowanie do siebie podłóg, ścian i dekoru. Te trzy elementy powinny łączyć się ze sobą chociaż jednym wspólnym akcentem. Budowanie wystroju wnętrza na delikatnym kontraście jest również jak najbardziej wskazane. Zestawienie czerni z bielą czy z innym kontrastowym kolorem np. z czerwienią tworzy bardzo ciekawy efekt aranżacyjny. Jeśli boisz się wprowadzać duże kolorystyczne dysonanse np. na ścianach, wybierz stylowy dekor. Wystarczy zestawić ze sobą narzutę na sofę z poduchami w różnych kolorach. Ciekawie wyglądają też same poduchy o różnych kształtach w jednym kolorze lub w jednym kształcie o wielu kolorach.

Wygodne i funkcjonalne meble do salonu – modernistyczne aranżacje

Meble nowoczesne są przede wszystkim eleganckie i wygodne. Bardzo często mają proste formy i pozbawione są ozdobnych dodatków. Są ergonomiczne, mają perfekcyjne wykończenie oraz idealnie wyważane proporcje. Designerskie meble do salonu po ustawieniu tworzą ważenie przestronności. Tzw. open space w modernistycznym wystroju jest niezwykle ważna, aby osiągnąć zamierzony efekt braku „zagracenia” i przepychu.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to preferowana jest biel, szarości, brudny róż, beż oraz jasne drewno. Do takich barw pasują dodatki wykonane tworzyw sztucznych, kamienia, szkła i metalu. Elegancję i modernistyczny „sznyt” podkreśli światło, które powinno ciekawie kreować wnętrze. Chodzi tu o wprowadzenie do salonu lamp funkcjonalnych i designerskich. Może to być lampa podłogowa na trójnogu czy mała stołowa czarna na metalowej kratkowanej podstawie. W podobny sposób warto zwrócić uwagę na lampy do sypialni, pomieszczenie służące do spania koniecznie musi być klimatyczne. Oprócz oświetlenia w salonie niezwykle ciekawe wrzenie tworzy oświetlenie strefowe. Wydzielenie stref podkreśli minimalizm i estetykę wnętrza.

Ciekawy pomysł na modernistyczny salon to klucz do sukcesu. Stwórz przestrzeń pełną elegancji i komfortu, a zyskasz wyjątkowe miejsce do odpoczynku.