Zakup mieszkania od developera – rozwiązanie, które się opłaca

Analizując sytuację na rynku nieruchomości, można zaobserwować wzrost zainteresowania zakupem mieszkań od developera. Klienci, decydując się na kupno mieszkania, nowego pod tzw.  klucz powinni otrzymać rozwiązanie spełniające najwyższe standardy jakości. Bardzo często mieszkania te są inwestycją i lokatą kapitału. Przeznaczone na wynajem mogą przynieść właścicielowi wymierny zysk.

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie od dewelopera?

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, jest określenie jego lokalizacji oraz budżetu, który może być na ten cel przeznaczony. Tak samo dzieje się, kiedy twoim celem jest budowa domu – w przypadku braku środków być może będziesz potrzebować wsparcia finansowego. Określenie czego się szuka m.in. wielkości, ilości pokojów, miejsc parkingowych itp. jest kluczowe, aby podjąć decyzję w tym zakresie, która będzie odpowiadać indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Ma to bardzo duże znaczenie, gdyż preferencje w tym zakresie mogą być różne. Jako przykład można podać, że rodzice z małymi dziećmi bardzo często wybierają mieszkania na parterze, z których jest dostęp do ogródka.

Każdy szczegół ma znaczenie

Odpowiadając na pytanie zakup mieszkania na co zwrócić uwagę warto również dodać, że poszukiwanie wymarzonego mieszkania można zalecić specjaliście. Jest to droższe rozwiązanie, jednak pozwala oszczędzić czas i niepotrzebny stres. Klient otrzymuje zestaw mieszkań, które spełniają jego oczekiwania i jego rolą jest wybór tego właściwego lokum.

Wiarygodność dewelopera jest najważniejsza!

Zakup nieruchomości jest dużą inwestycją, dlatego należy kupić go od sprawdzonego dewelopera. Wprawdzie ustawa deweloperska minimalizuje ryzyko zakupu, to jednak nie eliminuje całkiem sytuacji, gdzie klient zostaje bez mieszkania i środków finansowych, a firma deweloperska kończy swoją działalność na rynku.  

Przed podjęciem decyzji o zakupie konieczne jest sprawdzenie wiarygodności finansowej developera oraz w jaki sposób zamierza sfinansować inwestycję. Najbardziej niebezpieczną sytuacją jest ta, gdy firma planuje sfinansować budowę środkami, które przede wszystkim pochodzą od nabywców budowanych mieszkań. Konieczna jest szczegółowa analiza podpisywanej umowy tzw. draft umowy deweloperskiej. Draft dobrze jest zlecić prawnikowi, który specjalizuje się w prawie budowlanym. Dokładna weryfikacja umowy pozwoli uniknąć wielu przykrych niespodzianek.